Free 2 play

Aion

Hrát Aion zdarma

Pod herním titulem, který nese název Aion je podepsána korejská společnost, nesoucí název NCsoft. Rozhodně ale není jedinou, která nese zásluhy na poměrně povedené hře. Druhá společnost, která je pod titulem Aion podepsána také, jsou vývojáři ze studie Lineage II. To rozhodně není na trhu žádným nováčkem, což už samo o sobě vedlo k tomu, že v době vydání této hry se projevil výrazný zájem z řad hráčů, tak i veřejnosti.

Dnes už se jedná o titul poměrně staršího rázu, jelikož jeho uvedení na světové trhy se konalo v roce 2007. Stejně jako řada v té době prezentovaných titulů, i tento jasně spadá do oblíbeného žánru MMORPG. Základem je rozsáhlý a propracovaný fantasy svět, který rozhodně zaujme svými možnostmi, ale i grafickým ztvárněním.

To hlavní, čím je titul Aion rozhodně zajímavý, to jsou možnosti modifikací tvé konkrétní postavy. Určitě nebudeme přehánět, pokud řekneme, že existují doslova tisíce různých modifikací, jak lze konkrétní postavu upravit. To hlavní se samozřejmě týká dvou velmi důležitých věcí. První z nich je arzenál v podobě zbraní a tou druhou konkrétní výzbroj. Dále je to ale konkrétní vzhled postavy, a to od samotných rysů, až po styl doplňků. I díky tomu lze říci to, že během hraní jenom těžko potkáš postavu, která by byla stoprocentně totožná s tou svojí.

Hlavním pilířem hry Aion jsou samozřejmě boje. Samotná dějová linka jasně vede každého hráče k tomu, aby bojoval o konkrétní Pevnosti. Pokud je zničena, je to značný posun a možnost dosažení vyššího levelu u těch, kteří na danou pevnost útočí. Samozřejmě roli hraje nejenom využití konkrétních zbraní, ale i celková taktika, nebo stupeň obranných prvků, které souvisejí s odoláváním náporu. Mnohdy její zničení nemusí být nic jednoduchého.

Svou roli hraje i volba konkrétní rasy, kterou hra Aion nabízí. K dispozici jsou dvě hlavní, a to buď rasa nazývaná jako Elyos, nebo rasa Asmodians. Každá z nich mí samozřejmě svá specifika. Možností volby je v souvislosti s tvou postavou vybrat i konkrétní povolání. To začíná těmi naprosto běžnými, jako je válečník, nebo také kněz. Jelikož se ve hře Aion ale vše točí právě kolem postav, nechybí ani možnosti poměrně specifického rázu – jako třeba umělec.

Mimo konkrétních povolání je každou postavu třeba také zdokonalovat v různých oblastech dovedností. I ty mají širokou škálu. Od alchymistické oblasti, až třeba ke kuchařskému umění. Výhodou je zcela jistě to, že se můžeš spolu se svou postavou naučit všechny dostupné varianty. Co však Aion neumožní, to je zdokonalování se ve všech souběžně. V tomto směru je třeba vybrat si pouze jednu oblast. Ta poté bude klíčová v postupu na další levely, které tvoří hlavní páteř samotné hry. Tím samozřejmě získává na samotné zajímavosti, a to i proto, že možnosti různého typového zdokonalení jsou oproti konkurenčním titulům poměrně rozsáhlé.

Info o hře Aion