Free 2 play

Elsword

Hrát Elsword zdarma

Téma manga není oblíbené jenom v oblasti komiksů, jelikož jasně zasahuje také do světa her. A jednou z takových, která z tohoto žánru přímo vychází, je ti titul nesoucí název Elsword. Ten se poprvé objevil již v roce 2007, a to v režimu free-to-play. Od té doby však hru čekalo i několik releasů, což jasně svědčí hlavně o jejím úspěchu. A to nikoliv jenom v domovské Koreji, ale i po celém světě. Tím se poměrně dobře ukazuje, že daný styl, stejně jako žánr 2.5D akční MMORPG stále má čím zaujmout.

Tvým prvním krokem ve hře Elsword je samozřejmě výběr hlavní postavy. Celkem je k dispozici hned 5 charakteristicky jasně specializovaných postav, se kterými se následně vydáváte vstříc rozsáhlému hernímu světu. Volba postavy sice může jasně předurčovat budoucí směry a cíle, ale rozhodně je zde možnost i rozvíjet řadu dalších věcí, od bojových stylů, až po různé pracovní třídy. Daný rozvoj samozřejmě přinese nejenom nové schopnosti a dovednosti, ale především četnější úspěchy a tím i herní odměny.

Že můžete ze své postavy skutečně velmi zajímavě škálovat, dokládá i počet různých tříd, které jsou součástí volby. Tou hlavní je zcela určitě také válečník, tedy takzvaný Elsword the Knight. Ten může mít několik podob, kdy zvládne dokonale ovládat meč, stejně jako kouzla, ale i sílu, nebo může být velmi obratným a nenápadným bojovníkem. Dalším povoláním může být též kouzelník s možností různých směrů vývojů a postupů. Vše doplňují také povolání jako lučištník, stejně jako mechanik a opravář, nebo postava uzdravující. Nechybí ale ani střelec, nebo umělec. To vše dává hráči možnost vybrat si skutečně takový směr, který mu je blízký a o kterém si myslí, že ho využije.

Titul je určitě zajímavý také tím, že nabídne hned několik herních režimů, v rámci kterých se můžete se svou postavou účastnit různých misí a úkolů. Tím nejklasičtějším je zcela jistě takzvaný režim PVP, tedy Player vs. Plaer. Jedná se o klasický boj mezi jednotlivými hráči, kde samozřejmě hrají roli už vaše schopnosti a dovednosti. Nechybí ale neméně vyhledávaný režim, a to PvE, kdy jste nuceni plnit jednotlivé mise nejčastěji ve skupinkách, kam jste přiřazeni. Takové skupiny mají mnohdy 4 hráče a je jasné, že bez spolupráce s ostatními úspěchu nikdy nedosáhneš. Rozsah jednotlivých misí a úkolů je poměrně velký a i když se některé z nich svým principem mohou opakovat, u většiny z nich je vždy třeba přijít s novými řešeními a nápady.

To vše je zabaleno do na první pohled lehce infantilní grafiky, ale právě ta k žánru manga jasně patří. I proto se Elsword nedá považovat za dětskou oddechovku, ale za dokonalou ukázku, jak může vypadat klasický žánr RPG, pokud se jeho základem stanou celosvětově úspěšné komiksové příběhy.

Info o hře Elsword